Ткаена полипропиленска ткаенина за жито

Во Summer Show Plastic Corporation, нашиот тим следи строги мерки за контрола на квалитетот за да ги минимизира дефектите за време на производството. Заштедите на трошоците од ефикасноста и намалувањето на отпадот потоа се преточуваат во заштеда на цена за нашите клиенти.

Ние произведуваме најразновидни политкани ткаенини, како што се Ткаена полипропиленска ткаенина за жито кеси за складирање, навлаки за земја и листови од церада од нашите фабрики во Taiwan.

Прилагодувањето на производот вклучува спецификации за должина, ширина, тежина, густина на ткаење, боја, печатење, водоотпорност, УВ заштита и анти-лизгање.
Ако барате

Ткаена полипропиленска ткаенина за жито

решение за пакување, дозволете ни да ви помогнеме. Нашите професионалци можат да ги анализираат вашите барања и да предложат соодветен тип на производ. Контактирајте не денес!
 • Ткаена полипропиленска ткаенина за жито - DP-SERIES-02
Ткаена полипропиленска ткаенина за жито
модел - DP-SERIES-02
Ткаена ткаенина од полипропилен-Складирање на жито
 1. Материјал:Полипропилен(ПП)
 2. Должина:5000y на ролна,може да се прилагоди на барање
 3. Ширина:68 см-75 см
 4. Број на негирачи:500D-1000D
 5. Број на ленти:12 искривувања*10 ткаенини до 15 искривувања*15 ткаенини
 6. Боја:Стандардна боја е бела,може да се прилагоди на барање
 7. Заеднички употреби:Кеси за складирање на трици,д.г..ориз,пченица,пченка,јачмен,итн.
 8. Време на испорака:1-ви контејнер 30-60 дена по потврда на нарачката
 9. Место на потекло:Чангхуа,Тајван
 10. Бесплатни примероци се достапни.
Ние сме специјализирани за производство на супериорен квалитет ПП ткаени ткаени торби и други ПП/PE производи.Спецификациите може да се прилагодат по барање,контактирајте не сега за да ги истражите можностите за партнерство и набавка на материјали.
Summer Show Plastic Corporation
DP-SERIES-02
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquire Now
производи Листа
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Ткаена полипропиленска ткаенина за жито, треба да знаете за највисок квалитет на Ткаена полипропиленска ткаенина за жито производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
DP-SERIES-02
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Ткаена полипропиленска ткаенина за жито, треба да знаете за највисок квалитет на Ткаена полипропиленска ткаенина за жито производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
DP-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Ткаена полипропиленска ткаенина за жито, треба да знаете за највисок квалитет на Ткаена полипропиленска ткаенина за жито производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
DP-SERIES-02
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings