Ткаена полиетиленска ткаенина за складирање на пет

Ние сме искусни и вешти во производството на ткаени полиетиленски ткаенини за повеќенаменски. На пример, можеме да произведуваме Ткаена полиетиленска ткаенина за складирање на пет кои се прилагодени да бидат поотпорни на солзи и на времето.

Гранулите HDPE и LDPE се внимателно избрани за да се обезбеди најдобар квалитет на предиво за ткаење ткаенини во нашата фабрика. Нашиот персонал е обучен внимателно да се придржува до мерките за контрола на квалитетот за намалување на отпадот преку оштетување. Придобивките од кои се преведени во заштеда на трошоци за нашите клиенти.

Нашите ткаенини од ПЕ доаѓаат во ролни или можат да бидат рамни, да се печатат и да се обојат според вашите барања. Тие се со конкурентни цени и се достапни за меѓународен извоз.
Нашите претставници се обучени да советуваат соодветни решенија за пакување засновани на вашите барања. Ако можеби ви треба

Ткаена полиетиленска ткаенина за складирање на пет

или други апликации, слободно Контактирајте не за понуда.
 • Ткаена полиетиленска ткаенина за складирање на пет - DE-SERIES-01
Ткаена полиетиленска ткаенина за складирање на пет
модел - DE-SERIES-01
Плетена ткаенина–Складирање на петрохемиски материјали
 1. Материјал:Полиетилен(ЈП)
 2. Димензија:Ширина 38”-98”,Должина според барање
 3. Број на негирачи:500D-2000D
 4. Број на ленти:8 искривувања*4 ткаенини до 15 искривувања*15 ткаенини
 5. Боја:Бело
 6. Опрема:Кружен разбој
 7. УВ-заштита:200 часа до 3 години,според барање
 8. Заеднички употреби:Пакување до 25 кг цврста состојба/гранулиран петрохемиски материјал,д.г..петрохемиски снегулки,синтетички влакна,гума,соединенија и полимери.
 9. Време на испорака:1-ви контејнер 30-60 дена по потврда на нарачката
 10. Место на потекло:Чангхуа,Тајван
 11. Бесплатни примероци се достапни.
Ние сме водечки производители на ПП/ЈП композитни кеси и материјали во Тајван,и сме среќни што слушаме од вас да ги истражите можностите за партнерство и снабдувањето со ПП/Плетена ткаенина и производи од ЈП.Нашите PE торби се погодни за автоматско или рачно полнење,можеме да ја прилагодиме спецификацијата на производите според вашите потреби за деловно.
Summer Show Plastic Corporation
DE-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquire Now
производи Листа
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Ткаена полиетиленска ткаенина за складирање на пет, треба да знаете за највисок квалитет на Ткаена полиетиленска ткаенина за складирање на пет производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
DE-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Ткаена полиетиленска ткаенина за складирање на пет, треба да знаете за највисок квалитет на Ткаена полиетиленска ткаенина за складирање на пет производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
DE-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Ткаена полиетиленска ткаенина за складирање на пет, треба да знаете за највисок квалитет на Ткаена полиетиленска ткаенина за складирање на пет производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
DE-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings