Ткаена полиетиленска ткаенина за ламинирање на хар

Ние често користиме Ткаена полиетиленска ткаенина за ламинирање на хар. Со тоа се создава лесен материјал за пакување кој има додадена структура, што е докажано за влага и има одлична завршна обработка.

Крафт хартиена ламинирана ПЕ ткаенина најчесто се користи за завиткување на текстил и теписи за транспорт или се прават во вреќи со жито и храна за животни.

Summer Show Plastic Corporation има способност да ламинира крафт-хартија врз ткаенина од ПЕ и да ги прилагоди во вреќи. Ние сме меѓу главните снабдувачи на ПП и ЈП ткаенина со нашите фабрики со седиште во Taiwan.
За сигурно снабдување со

Ткаена полиетиленска ткаенина за ламинирање на хар

, слободно Контактирајте не. Еден од нашите претставници ќе контактира и ќе разговара за вашите потреби за производи со вас. Со нетрпение очекуваме плодно партнерство со вас
 • Ткаена полиетиленска ткаенина за ламинирање на хар - DE-SERIES-01
Ткаена полиетиленска ткаенина за ламинирање на хар
модел - DE-SERIES-01
Плетена ткаенина–Крафт ламинирање на хартија
 1. Материјал:Полиетилен(ЈП)
 2. Димензија:Ширина 38”-98”,Должина според барање
 3. Број на негирачи:500D-2000D
 4. Број на ленти:8 искривувања*4 ткаенини до 15 искривувања*15 ткаенини
 5. Боја:Бело
 6. Опрема:Кружен разбој
 7. УВ-заштита:200 часа до 3 години,според барање
 8. Заеднички употреби:Различни апликации за индустриско и комерцијално пакување.
 9. Прилагодување:Можеме да ја прилагодиме ширината на торбата,Тежина,броење на ленти.
 10. Време на испорака:1-ви контејнер 30-60 дена по потврда на нарачката
 11. Место на потекло:Чангхуа,Тајван
 12. Бесплатни примероци се достапни.
Нашиот широк избор на полимерна ламинирана крафт-хартија доаѓа со совршена завршна обработка и се погодни за различни апликации за пакување.Ние исто така обезбедуваме сеопфатен избор на индустриско одделение ПП/ЈП кеси и материјали од Тајван.Контактирајте не денес за брза консултација,производите може да се прилагодат за да одговараат на вашите деловни барања.

Summer Show Plastic Corporation
DE-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquire Now
производи Листа
Summer Show Plastic Corporation
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Ткаена полиетиленска ткаенина за ламинирање на хар, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
DE-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Ткаена полиетиленска ткаенина за ламинирање на хар, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
DE-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Ткаена полиетиленска ткаенина за ламинирање на хар, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
DE-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings