Ткаена полиетиленска ткаенина за индустриска употр

Како главен снабдувач и дистрибутер на ПП и ЈП ткаени ткаенини во Taiwan, Ние се гордееме со навремена испорака на врвни перформанси ПЕ / ПП ткаени ткаенини и торби на нашите клиенти. Нашите ткаени ткаенини се ткаени со користење на високо-предиво од високо-предиво генерирано во нашите фабрики. Тие можат да се третираат со ламиниране, УВ и водоотпорни облоги итн.

Една од таквите поли ткаенини е Ткаена полиетиленска ткаенина за индустриска употр како што се навлаки за отворени засолништа, временска заштита за машини или правење вреќи за држење челични калеми и метални делови.
Освен

Ткаена полиетиленска ткаенина за индустриска употр

, исто така можете да разгледате разновидна ткаена ткаенина од ПЕ / ПП во зависност од степенот на заштита што ви треба за вашата апликација.

Не можете да одлучите за видот на материјалот што ќе го користите? Дозволете им на нашите професионалци да ви помогнат да одредите најдобро одговара, Контактирајте не сега
 • Ткаена полиетиленска ткаенина за индустриска употр - DE-SERIES-01
Ткаена полиетиленска ткаенина за индустриска употр
модел - DE-SERIES-01
Плетена ткаенина–Индустриска употреба
 1. Материјал:Полиетилен(ЈП)
 2. Димензија:Ширина 38”-98”,Должина според барање
 3. Број на негирачи:500D-2000D
 4. Број на ленти:8 искривувања*4 ткаенини до 15 искривувања*15 ткаенини
 5. Боја:Бело
 6. Опрема:Кружен разбој
 7. УВ-заштита:200 часа до 3 години,според барање
 8. Заеднички употреби:Пакување до 25 кг индустриски материјали и материјал.Е..г..чакал и друг градежен материјал,жито,млеко во прав,добиточна храна,итн.
 9. Прилагодување:Можеме да ја прилагодиме ширината на торбата,Тежина,броење на ленти.
 10. Време на испорака:1-ви контејнер 30-60 дена по потврда на нарачката
 11. Место на потекло:Чангхуа,Тајван
 12. Бесплатни примероци се достапни.
Барање можности за партнерство и снабдување со ПП со супериорен квалитет/Плетена ткаенина и производи од ЈП?Контактирајте не сега,производите може да се прилагодат за да одговараат на автоматско или рачно полнење.Вашето задоволство е наша деловна активност.
Summer Show Plastic Corporation
DE-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquire Now
производи Листа
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Ткаена полиетиленска ткаенина за индустриска употр, треба да знаете за највисок квалитет на Ткаена полиетиленска ткаенина за индустриска употр производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
DE-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Ткаена полиетиленска ткаенина за индустриска употр, треба да знаете за највисок квалитет на Ткаена полиетиленска ткаенина за индустриска употр производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
DE-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Ткаена полиетиленска ткаенина за индустриска употр, треба да знаете за највисок квалитет на Ткаена полиетиленска ткаенина за индустриска употр производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
DE-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings