Ткаена полиетиленска ткаенина за складирање на цем

Ние најчесто користиме Ткаена полиетиленска ткаенина за складирање на цем или за правење вреќи со облога или ламинирање за да се држат производи за кои е потребна заштита од влага. ЈП ткаенините се ефтини, биоразградливи и затоа се еколошки, што ги прави одличен избор за материјал за пакување.

Summer Show Plastic Corporation сме професионални производители на ПП и ЈП ткаени ткаенини, чаршафи и вреќи со наши сопствени фабрики од Taiwan. Имаме силна репутација како главен дистрибутер на локално ниво и можеме да ја извезуваме нашата стока во ролни, рамно лежење или како зашиени вреќи до вас.
Што и да е

Ткаена полиетиленска ткаенина за складирање на цем

или листови од церада за покривање на наредени вреќи цемент, можете да се потпрете на нас за квалитетни материјали. Имај разговор со нашите претставници за да дознаеме повеќе!
 • Ткаена полиетиленска ткаенина за складирање на цем - DE-SERIES-01
Ткаена полиетиленска ткаенина за складирање на цем
модел - DE-SERIES-01
Плетена ткаенина–Складирање на цемент
 1. Материјал:Полиетилен(ЈП)
 2. Димензија:Ширина 38”-98”,Должина според барање
 3. Број на негирачи:500D-2000D
 4. Број на ленти:8 искривувања*4 ткаенини до 15 искривувања*15 ткаенини
 5. Боја:Бело
 6. Опрема:Кружен разбој
 7. УВ-заштита:200 часа до 3 години,според барање
 8. Заеднички употреби:Пакување до 25 кг цемент или друга форма на прав на градежен материјал.
 9. Време на испорака:1-ви контејнер 30-60 дена по потврда на нарачката
 10. Место на потекло:Чангхуа,Тајван
 11. Бесплатни примероци се достапни.
Ние сме специјализирани за производство и снабдување на врвни квалитетни композитни вреќи и материјали HDPE во Тајван.Цементните кеси можат да бидат прилагодени за да одговараат на автоматско или рачно полнење,можно е понатамошно прилагодување.Контактирајте не денес за можности за партнерство и снабдување со ПП/Плетена ткаенина и производи од ЈП.
Summer Show Plastic Corporation
DE-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquire Now
производи Листа
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Ткаена полиетиленска ткаенина за складирање на цем, треба да знаете за највисок квалитет на Ткаена полиетиленска ткаенина за складирање на цем производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
DE-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Ткаена полиетиленска ткаенина за складирање на цем, треба да знаете за највисок квалитет на Ткаена полиетиленска ткаенина за складирање на цем производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
DE-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Ткаена полиетиленска ткаенина за складирање на цем, треба да знаете за највисок квалитет на Ткаена полиетиленска ткаенина за складирање на цем производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
DE-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings