Ткаени торби за храна

Храната за животни обично се пакува во ПП Ткаени торби за храна освен крафт-хартија и / или BOPP ламинатни ПП ткаени ткаенини.

Дополнителната обвивка од ламиниране или полимер помага да се даде структура и подобра завршна обработка на вреќите освен да се овозможи одреден степен на водоотпорност и УВ стабилизација. Бојата и отпечатокот на торбите исто така може да се прилагодат.

Дозволете Summer Show Corporation да ви помогне во изборот на најдоброто решение за пакување засновано врз вашите барања и предвид на буџетот. Ние произведуваме и дистрибуираме производи од ткаени производи од ПП и ЈП од Taiwan повеќе од 20 години и е еден од најголемите снабдувачи на локално ниво. Може да се потпрете на нас како ваш снабдувач.
Ние ги поздравуваме сите прашања на нашите

Ткаени торби за храна

. Оставете ги вашите детали за контакт со нас тука. Еден од нашите претставници ќе контактира наскоро потоа за да ги разбере вашите потреби за производи и да сподели идеи за да ви помогне да пронајдете совршено решение за пакување за вас.
 • Ткаени торби за храна - F-SERIES-07
Ткаени торби за храна
модел - F-SERIES-07
Кеси за храна
 1. Материјал:Полипропилен(ПП)со PE внатрешна торба.
 2. Должина:1080мм
 3. Ширина:680мм
 4. Број на ленти:12 искривувања*10 ткаенини
 5. Тежина на производот:115гр&плусмн;5g по торба(вклучувајќи ја и внатрешната торба)
 6. Распоред на печатење:Може да се прилагоди на барање
 7. Боја:Стандардна боја е бела,Надворешната и внатрешната боја на торбата може да се прилагодат на барање
 8. Заеднички употреби:Вреќи со висока издржливост во индустриска големина, погодни за пакување на разновидна храна за животни.
 9. Прилагодување:Можеме да ја прилагодиме ширината на торбата,Тежина,броење на ленти.
 10. Време на испорака:1-ви контејнер 30-60 дена по потврда на нарачката
 11. Место на потекло:Чангхуа,Тајван
 12. Бесплатни примероци се достапни.
Ние сме специјализирани за производство на тешки индустриски квалитетни ПП торби за храна и други ПП/PE производи.Спецификациите можат да се прилагодат според барањата.Контактирајте не сега за да ги истражите можностите за партнерство и снабдувањето со материјали.
Summer Show Plastic Corporation
F-SERIES-07
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquire Now
производи Листа
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Ткаени торби за храна, треба да знаете за највисок квалитет на Ткаени торби за храна производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
F-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Ткаени торби за храна, треба да знаете за највисок квалитет на Ткаени торби за храна производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
F-SERIES-02
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Ткаени торби за храна, треба да знаете за највисок квалитет на Ткаени торби за храна производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
F-SERIES-03
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Ткаени торби за храна, треба да знаете за највисок квалитет на Ткаени торби за храна производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
F-SERIES-04
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Ткаени торби за храна, треба да знаете за највисок квалитет на Ткаени торби за храна производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
F-SERIES-05
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Ткаени торби за храна, треба да знаете за највисок квалитет на Ткаени торби за храна производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
F-SERIES-06
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings