Чанти за сол

Плетената ткаенина ПП може да се користи како основен материјал во разни апликации како церада, навлаки за земја или разни вреќи за пакување. Ние снабдуваме со висок квалитет Чанти за сол што има одлична отпорност на влага.

Нашите чанти се достапни со различни бои и големини по ваш избор, со печатење, водоотпорност и заштита од УВ зраци. Тие се направени од нула во нашите фабрики во Taiwan.

Ние ја надградуваме нашата опрема и постојано го преквалификуваме персоналот за да одржуваме врвен квалитет на нашите производи. Може да ни верувате дека сме ваш стабилен снабдувач на производи од ткаени производи од ПП и ЈП.
Ние се занимаваме со широк спектар на ПП ткаени ткаенини за складирање, вклучувајќи

Чанти за сол

. Можно е прилагодување.

Дозволете ни да ви помогнеме да пронајдете соодветно решение за пакување, Контактирајте не за повеќе информации
 • Чанти за сол - F-SERIES-04
Чанти за сол
модел - F-SERIES-04
Чанти за сол
 1. Материјал:Полипропилен(ПП)
 2. Должина:860мм
 3. Ширина:590мм
 4. Број на ленти:14 искривувања*14 ткаенини
 5. Тежина на производот:105гр&плусмн;5g по торба
 6. Распоред на печатење:Може да се прилагоди на барање
 7. Боја:Стандардна боја е бела,може да се прилагоди на барање
 8. Заеднички употреби:Индустриски и комерцијални вреќи со сол за содржина на сорти на хемиски или соли на храна.
 9. Прилагодување:Можеме да ја прилагодиме ширината на торбата,Тежина,броење на ленти.
 10. Време на испорака:1-ви контејнер 30-60 дена по потврда на нарачката
 11. Место на потекло:Чангхуа,Тајван
 12. Бесплатни примероци се достапни.
Ние сме специјализирани за производство на високо квалитетни индустриски јачини ПП вреќи и други ПП/PE производи.Среќни сме што слушаме од вас за да ги истражите можностите за партнерство и снабдувањето со ПП/ЈП материјали.Ние можеме да ја прилагодиме спецификацијата на производите според вашите барања.
Summer Show Plastic Corporation
F-SERIES-04
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquire Now
производи Листа
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Чанти за сол, треба да знаете за највисок квалитет на Чанти за сол производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
F-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Чанти за сол, треба да знаете за највисок квалитет на Чанти за сол производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
F-SERIES-02
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Чанти за сол, треба да знаете за највисок квалитет на Чанти за сол производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
F-SERIES-03
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Чанти за сол, треба да знаете за највисок квалитет на Чанти за сол производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
F-SERIES-05
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Чанти за сол, треба да знаете за највисок квалитет на Чанти за сол производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
F-SERIES-06
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Чанти за сол, треба да знаете за највисок квалитет на Чанти за сол производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
F-SERIES-07
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings