ПП ткаена ткаенина

Summer Show Plastic Corporation снабдуваше Taiwan со врвни перформанси ПП ткаена ткаенина произведени во нашите фабрики повеќе од 20 години. Оваа ткаенина со мала тежина е одличен економичен избор за заштита, засолнување или покривање на стоки, градежни / работни места и земјоделски парцели.

Нашата ткаена ткаенина е достапна во тубуларна / кружна или рамна форма, може да биде обоена и отпечатена на. Можете дополнително да ги прилагодите да бидат анти-лизгачки, вода и УВ-доказ.
Доколку ви требаат повеќе информации за

ПП ткаена ткаенина

, слободно Контактирајте не и ние ќе бидеме среќни да помогнеме!
 • ПП ткаена ткаенина - DP-SERIES-01
ПП ткаена ткаенина
модел - DP-SERIES-01
Полипропилен(ПП)Ткаенина од пластика
 1. Материјал:Полипропилен(ПП)
 2. Должина:1000м на ролна,може да се прилагоди на барање
 3. Ширина:30 см-250 см
 4. Број на негирачи:500D-2000D
 5. Број на ленти:8 искривувања*4 ткаенини до 15 искривувања*15 ткаенини
 6. Боја:Стандардна боја е бела,може да се прилагоди на барање
 7. Заеднички употреби:
  Внатрешна постава на крафт-хартија или производи за пакување со еден материјал
  Индустриски и земјоделски торби за складирање
 8. Време на испорака:1-ви контејнер 30-60 дена по потврда на нарачката
 9. Место на потекло:Чангхуа,Тајван
 10. Бесплатни примероци се достапни.
Ние сме специјализирани за производство на високо квалитетна индустриска јачина ПП пластична ткаенина.Среќни сме што слушаме од вас за да ги истражите можностите за партнерство и снабдувањето со ПП пластична ткаенина.Ние можеме да ја прилагодиме спецификацијата на ткаенината според вашите барања.
Summer Show Plastic Corporation
DP-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquire Now
производи Листа
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто ПП ткаена ткаенина, треба да знаете за највисок квалитет на ПП ткаена ткаенина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
DE-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто ПП ткаена ткаенина, треба да знаете за највисок квалитет на ПП ткаена ткаенина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
EP-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто ПП ткаена ткаенина, треба да знаете за највисок квалитет на ПП ткаена ткаенина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
LP-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings