ПА ламинирани ткаенини за вештачко ѓубриво

Ткаената ткаенина ПП е разноврсен материјал што најчесто се користи за производство на вреќи за пакување отпорни на корозија за стоки.

Ние снабдуваме широк спектар на производи од ткаени материјали од ПП, како што се ПА ламинирани ткаенини за вештачко ѓубриво, Шеќер, итн. Нашите клиенти можат да се одлучат за пластични влошки за да додадат дополнителна заштита од влага за нивните производи.

Ние сме меѓу главните производители на производи од ткаени производи од ПП и ЈП во Taiwan. Како една од најголемите фабрики, ние сме во состојба да произведуваме голем обем со контрола на квалитетот за да обезбедиме навремена достава до нашите клиенти.
Може да се потпрете на нас за снабдување со висок квалитет

ПА ламинирани ткаенини за вештачко ѓубриво

или други стоки. Контактирајте не денес!
 • ПА ламинирани ткаенини за вештачко ѓубриво - EP-SERIES-01
ПА ламинирани ткаенини за вештачко ѓубриво
модел - EP-SERIES-01
Ламинирана ткаена ткаенина-Кеси за ѓубриво
 1. Материјал:ЈП/ПП ткаена ткаенина со мембранско одделение PE/ПП ламинирачки филм
 2. Димензија:Ширина 38”-98”,Должина според барање
 3. Број на негирачи:500D-2000D
 4. Број на ленти:8 искривувања*4 ткаенини до 15 искривувања*15 ткаенини
 5. Боја:Стандардна боја е бела,може да се прилагоди на барање
 6. Опрема:Кружен разбој
 7. УВ-заштита:200 часа до 3 години,според барање
 8. Заеднички употреби:Пакување на земјоделско ѓубриво,материјали и материјал.
 9. Време на испорака:1-ви контејнер 30-60 дена по потврда на нарачката
 10. Место на потекло:Чангхуа,Тајван
 11. Бесплатни примероци се достапни.
Барање можности за партнерство и снабдување со ПП со супериорен квалитет/Плетена ткаенина и производи од ЈП?Контактирајте не сега,производите може да се прилагодат за да одговараат на автоматско или рачно полнење.Вашето задоволство е наша деловна активност.
 
Summer Show Plastic Corporation
EP-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquire Now
производи Листа
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто ПА ламинирани ткаенини за вештачко ѓубриво, треба да знаете за највисок квалитет на ПА ламинирани ткаенини за вештачко ѓубриво производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
EP-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто ПА ламинирани ткаенини за вештачко ѓубриво, треба да знаете за највисок квалитет на ПА ламинирани ткаенини за вештачко ѓубриво производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
EP-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто ПА ламинирани ткаенини за вештачко ѓубриво, треба да знаете за највисок квалитет на ПА ламинирани ткаенини за вештачко ѓубриво производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
EP-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings