Ткаена ткаенина од полипропилен

Широко позната како ПП ткаена ткаенина, Ткаена ткаенина од полипропилен најчесто се користат за изработка на кеси за пакување и ткаенини за заштита од бариери. Суровините како шеќер, брашно и добиточна храна бараат заштита од влага, а ткаената ткаенина од ПП е ефтин и ефикасен материјал за таа цел.

Оваа разноврсна ткаенина со мала тежина може да се прилагоди според големината, бојата, степенот на заштита од УВ зраци и заштитата од влага.

Во Summer Show Plastic Corporation, ПП ткаена ткаенина е произведена со употреба на квалитетни полимерни гранули за да се обезбеди стока со најдобар квалитет за нашите клиенти. Можете да се потпрете на нас за навремени испораки.
Доколку сте докажале дизајн или ви требаат предлози од професионалци за пакување на вашиот производ, ние сме повеќе од задоволни да ви помогнеме. Контактирајте не да се дискутира за

Ткаена ткаенина од полипропилен

производи погодни за вас.
 • Ткаена ткаенина од полипропилен - DP-SERIES-01
Ткаена ткаенина од полипропилен
модел - DP-SERIES-01
Полипропилен(ПП)Ткаена ткаенина
 1. Материјал:Полипропилен(ПП)
 2. Димензија:Ширина 38”-98”,Должина според барање
 3. Број на негирачи:500D-2000D
 4. Боја:Стандардна боја е бела,може да се прилагоди на барање
 5. Опрема:Кружен разбој
 6. УВ-заштита:200 часа до 3 години,според барање
 7. Заеднички употреби:
  Внатрешна постава на крафт-хартија или производи за пакување со еден материјал
  Индустриски и земјоделски торби за складирање
 8. Време на испорака:1-ви контејнер 30-60 дена по потврда на нарачката
 9. Место на потекло:Чангхуа,Тајван
 10. Бесплатни примероци се достапни.
Ние сме специјализирани за производство на високо квалитетна индустриска јачина ПП ткаени ткаенини.Среќни сме што слушнавме од вас да ги истражиме можностите за партнерство и снабдувањето со девствени ролни од ткаени ткаени ПП погодни за понатамошна обработка.Ние можеме да ја прилагодиме спецификацијата на ПП ткаена ткаенина според вашите барања.
Summer Show Plastic Corporation
DP-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquire Now
производи Листа
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Ткаена ткаенина од полипропилен, треба да знаете за највисок квалитет на Ткаена ткаенина од полипропилен производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
DE-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Ткаена ткаенина од полипропилен, треба да знаете за највисок квалитет на Ткаена ткаенина од полипропилен производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
EP-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Ткаена ткаенина од полипропилен, треба да знаете за највисок квалитет на Ткаена ткаенина од полипропилен производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
LP-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings