Ткаенина од полиетилен

Ткаенина од полиетилен (ПЕ ткаена ткаенина) се ефтини трајни ткаенини отпорни на корозија за заштита на вашата опрема и стока од прашина и временски услови. Овие ткаенини се широко изработени во вреќи за затегнување кои можат да држат огромни тежини без лесно да се пробиваат на дното.

Summer Show Plastic Corporation е еден од најголемите производители и снабдувачи на големо со ткаени производи од ЈП од Taiwan. Нашите фабрики произведуваат приближно 650 метрички тони ПП и ПЕ ткаени материјали за локална потрошувачка месечно.

Нашата ткаена ПЕ ткаенина доаѓа во печатење, основна боја и димензија по ваш избор. Ние исто така можеме да ја извезуваме ткаенината во ролни или да ги преработиме во вреќи за вас.
Потребно е стабилно снабдување со квалитет

Ткаенина од полиетилен

производи? Не барајте повеќе, можеме да помогнеме.

Контактирајте не денес на дискусија со еден од нашите професионалци за да прилагодиме соодветен производ за вас.
 • Ткаенина од полиетилен - DE-SERIES-01
Ткаенина од полиетилен
модел - DE-SERIES-01
Полиетилен(ЈП)Ткаена ткаенина
 1. Материјал:Полиетилен(ЈП)
 2. Димензија:Ширина 38”-98”,Должина според барање
 3. Број на негирачи:500D-2000D
 4. Број на ленти:8 искривувања*4 ткаенини до 15 искривувања*15 ткаенини
 5. Боја:Бело
 6. Опрема:Кружен разбој
 7. УВ-заштита:200 часа до 3 години,според барање
 8. Заеднички употреби:
  Градба,петрохемиски торби за складирање на тешки материи
  Завиткување/Покривки за пакување за текстил
  Навлаки за палети за заштита од оштетување при транспорт на готови производи
 9. Време на испорака:1-ви контејнер 30-60 дена по потврда на нарачката
 10. Место на потекло:Чангхуа,Тајван
 11. Бесплатни примероци се достапни.
Ние сме специјализирани за производство на високо квалитетна индустриска јачина ПЕ ткаени материјали.Ве молиме контактирајте не за да ги истражите можностите за партнерство и снабдувањето со ролни од ткаени ткаенини за вашите деловни потреби.Ние го поздравуваме испитувањето и појаснувањето и можеме да го прилагодиме производот по потреба.
Summer Show Plastic Corporation
DE-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquire Now
производи Листа
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Ткаенина од полиетилен, треба да знаете за највисок квалитет на Ткаенина од полиетилен производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
DP-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Ткаенина од полиетилен, треба да знаете за највисок квалитет на Ткаенина од полиетилен производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
EP-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Ткаенина од полиетилен, треба да знаете за највисок квалитет на Ткаенина од полиетилен производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
LP-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings