Ламинирана ткаена ткаенина со крафт-хартија

Светот Ламинирана ткаена ткаенина со крафт-хартија да се обезбеди дополнителна цврстина во материјалот за пакување погоден за завиткување предмети како челични калеми. Оваа ефтина лесна ткаенина обезбедува лесна заштита од влага за вашата стока.

Сместен во Taiwan, Summer Show Plastic Corporation поседуваат вештина и опрема во нашите фабрики за масовно производство на врвно квалитетно крзно Крафт Ламинирано ПП / ЈП ткаена ткаенина и торби. Овие производи се испорачуваат преку Taiwan и достапно за меѓународен извоз.

Ние нудиме прилагодување на производот и можеме да ја доставиме политканата ткаенина во ролни или рамно лежење.

Ламинирана ткаена ткаенина со крафт-хартија

е еден вид на решение за пакување од поли ткаени материјали меѓу широк избор.

Доколку размислувате за типот на решение за пакување на вашата стока, ние може да ви помогнеме! Контактирајте не денес да разговарате за докажан дизајн или да ги споделите вашите барања.
 • Ламинирана ткаена ткаенина со крафт-хартија - LP-SERIES-01
Ламинирана ткаена ткаенина со крафт-хартија
модел - LP-SERIES-01
Полипропилен(ЈП)/Полипропилен(ПП)Крафт хартиена композитен материјал пластична ткаенина
 1. Материјал:ЈП/ПП пластична ткаенина со мембранско одделение PE/ПП ламинирачки филм на крафт-хартија
 2. Должина:1000м на ролна,може да се прилагоди на барање
 3. Ширина:30 см-250 см
 4. Број на негирачи:500D-2000D
 5. Број на ленти:8 искривувања*4 ткаенини до 15 искривувања*15 ткаенини
 6. Боја:Стандардна боја е бела,може да се прилагоди на барање
 7. Заеднички употреби:
  Производство на ПП,ЈП,П.С.,Кеси за суровина и ABS погодни за пакување на производи чувствителни на влага или гранули.Е..г..зрна и семиња,бетонски елементи,гума,петрохемиски материјал,добиточна храна,итн.
 8. Време на испорака:1-ви контејнер 30-60 дена по потврда на нарачката
 9. Место на потекло:Чангхуа,Тајван
 10. Бесплатни примероци се достапни.
Ние произведуваме и снабдуваме сложен материјал со ламинирано ЈП/ПП пластична ткаенина за индустриски потреби.Производот може да се прилагоди на барање,слободно контактирајте не за понуда денес.
Summer Show Plastic Corporation
LP-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquire Now
производи Листа
Summer Show Plastic Corporation
Купете го најдобриот водич на Ламинирана ткаена ткаенина со крафт-хартија ->, треба да знаете за највисок квалитет на Ламинирана ткаена ткаенина со крафт-хартија производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
DP-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
Купете го најдобриот водич на Ламинирана ткаена ткаенина со крафт-хартија ->, треба да знаете за највисок квалитет на Ламинирана ткаена ткаенина со крафт-хартија производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
DE-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
Купете го најдобриот водич на Ламинирана ткаена ткаенина со крафт-хартија ->, треба да знаете за највисок квалитет на Ламинирана ткаена ткаенина со крафт-хартија производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
EP-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings