Ламинирани кеси од полипропилен

Ламинирани кеси од полипропилен се одлично ефтино и разноврсно решение за пакување за повеќето производи. Тие овозможуваат подобра завршница на работата во печатење во боја на надворешноста на торбата и даваат подобра отпорност на времето за подолг век на траење на производот.

Во Summer Show Plastic Corporation, поличните предива и премази се направени од избор на високо квалитетни полимери. Ние исто така инвестираме во надградба на вештини и опрема за да го задржиме нашиот квалитет според индустриските стандарди. Ова ни помага да останеме како лидери на пазарот во производството и снабдувањето на ПП и ЈП ткаени материјали Taiwan. Ние можеме да ги извезуваме нашите производи и на меѓународно ниво.
Ние сме способни за производство

Ламинирани кеси од полипропилен

во големи количини од нашите фабрики во Taiwan. Доколку ви треба помош со докажан дизајн на торба или предлози за решение за пакување, слободно разговарајте со еден од нашите претставници. Контактирајте не сега
 • Ламинирани кеси од полипропилен - EP-SERIES-01
Ламинирани кеси од полипропилен
модел - EP-SERIES-01
Биаксијално ориентирани кеси од ткаени материјали од ламинат од полипропилен
 1. Материјал:ЈП/ПП ткаена ткаенина со мембранско одделение PE/ПП ламинирачки филм
 2. Димензија:Ширина 38”-98”,Должина според барање
 3. Број на негирачи:500D-2000D
 4. Број на ленти:8 искривувања*4 ткаенини до 15 искривувања*15 ткаенини
 5. Боја:Стандардна боја е бела,може да се прилагоди на барање
 6. Опрема:Кружен разбој
 7. УВ-заштита:200 часа до 3 години,според барање
 8. Заеднички употреби:Пакување на земјоделски производи и од-производи,д.г..зрна,трици,ѓубриво,итн.
 9. Време на испорака:1-ви контејнер 30-60 дена по потврда на нарачката
 10. Место на потекло:Чангхуа,Тајван
 11. Бесплатни примероци се достапни.
Ние произведуваме и снабдуваме сложен материјал со ламинирано ЈП/ПП пластична ткаенина за индустриски потреби.Производот може да се прилагоди на барање,слободно контактирајте не за понуда денес.
Summer Show Plastic Corporation
EP-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquire Now
производи Листа
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Ламинирани кеси од полипропилен, треба да знаете за највисок квалитет на Ламинирани кеси од полипропилен производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
EP-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Ламинирани кеси од полипропилен, треба да знаете за највисок квалитет на Ламинирани кеси од полипропилен производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
EP-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Ламинирани кеси од полипропилен, треба да знаете за највисок квалитет на Ламинирани кеси од полипропилен производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
EP-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings