Ламинирана Крафт-хартија

Плетена ткаенина ПП / ЈП Ламинирана Крафт-хартија обезбедува подобра завршна обработка на апликациите за пакување во однос на печатењето и структурата. Тие често се користат за производство на ламинатни хартиени кеси или се користат како обвивки за текстил, на пример.

Summer Show Plastic Corporation производство и снабдување на ламинирана крафт-хартија меѓу различните производи од ткаени производи од ПП / ЈП во нашите фабрики во Taiwan. Достапен е и меѓународен извоз.

Можеме да нанесеме изветвена или небелена крафт-хартија во зависност од вашите барања. Друго прилагодување вклучува должина и ширина, тежина и густина, водоотпорност, анти-лизгање и УВ стабилизирање на третмани.
Ние ги поздравуваме сите прашања за нашите производи. Дали имате прашање во врска со нашето

Ламинирана Крафт-хартија

или ви треба совет за решение за пакување, кажете ни и со задоволство ќе ви помогнеме. Достигнете на нас денес!
 • Ламинирана Крафт-хартија - LP-SERIES-01
Ламинирана Крафт-хартија
модел - LP-SERIES-01
Полипропилен(ЈП)/Полипропилен(ПП)Крафт хартиен композитен материјал
 1. Материјал:ЈП/PP ламинирана крафт-хартија
 2. Димензија:Ширина 38”-98”,Должина според барање
 3. Број на негирачи:500D-2000D
 4. Број на ленти:8 искривувања*4 ткаенини до 15 искривувања*15 ткаенини
 5. Боја:Стандардна боја е бела,може да се прилагоди на барање
 6. Опрема:Кружен разбој
 7. Заеднички употреби:
  Производство на ПП,ЈП,П.С.,Кеси за суровина и ABS погодни за пакување на производи чувствителни на влага или гранули.Е..г..цемент,,петрохемиски материјал,рибино брашно,итн.
 8. Време на испорака:1-ви контејнер 30-60 дена по потврда на нарачката
 9. Место на потекло:Чангхуа,Тајван
 10. Бесплатни примероци се достапни.
Ние произведуваме и снабдуваме сложен материјал со ламинирано ЈП/ПП ткаени ткаенини за индустриски потреби.Производот може да се прилагоди на барање,слободно контактирајте не за понуда денес.
 
Summer Show Plastic Corporation
LP-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquire Now
производи Листа
Summer Show Plastic Corporation
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Ламинирана Крафт-хартија, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
DP-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Ламинирана Крафт-хартија, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
DE-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Ламинирана Крафт-хартија, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
EP-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings