Ролка од ткаени ткаенини од HDPE

Дали знаевте дека Ткаени ткаенини HDPE се еколошки материјал за рециклирање, погоден за пакување или засолнување на работи против сонце и вода?

Summer Show Plastic Corporation произведува Ролка од ткаени ткаенини од HDPEе меѓу приближно 650 метрички тони производи ПП и ЈП секој месец во нашите фабрики во Чангхуа, Taiwan. Како редовен снабдувач на овие материјали за локалните клиенти повеќе од 20 години, ние сме подготвени да правиме прилагодувања и варијации за да ги подобриме нашите производи за да одговараат најдобро на потребите на секој клиент.
Ако имате предмети за пакување или засолниште и ви треба помош од професионалец за видот на

Ролка од ткаени ткаенини од HDPE

за употреба, не барајте повеќе!

Зборувајте со еден од нашите претставници, ние можеме да дадеме предлози откако ќе ве слушнеме. Контактирајте не сега!
 • Ролка од ткаени ткаенини од HDPE - DE-SERIES-01
Ролка од ткаени ткаенини од HDPE
модел - DE-SERIES-01
Високо-Густина полиетилен(HDPE)Ткаенина од пластика
 1. Материјал:Полиетилен(ЈП)
 2. Должина:1000м на ролна,може да се прилагоди на барање
 3. Ширина:30 см-250 см
 4. Број на негирачи:500D-2000D
 5. Број на ленти:8 искривувања*4 ткаенини до 15 искривувања*15 ткаенини
 6. Боја:Стандардна боја е бела,може да се прилагоди на барање
 7. Заеднички употреби:
  Внатрешна постава на крафт-хартија или производи за пакување со еден материјал
  Индустриски вреќи за складирање како цемент
  Кеси за складирање земјоделски производи или други производи чувствителни на влага во прав или гранулирани производи
 8. Време на испорака:1-ви контејнер 30-60 дена по потврда на нарачката
 9. Место на потекло:Чангхуа,Тајван
 10. Бесплатни примероци се достапни.
Ние сме специјализирани за производство на високо квалитетна индустриска јачина ПЕ пластична ткаенина.Ве молиме контактирајте не за да ги истражите можностите за партнерство и снабдувањето со ролни од ткаени материјали од ПЕ за вашите деловни потреби.Ние го поздравуваме испитувањето и појаснувањето и можеме да го прилагодиме производот по потреба.
Summer Show Plastic Corporation
DE-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquire Now
производи Листа
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Ролка од ткаени ткаенини од HDPE, треба да знаете за највисок квалитет на Ролка од ткаени ткаенини од HDPE производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
DP-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Ролка од ткаени ткаенини од HDPE, треба да знаете за највисок квалитет на Ролка од ткаени ткаенини од HDPE производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
EP-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Ролка од ткаени ткаенини од HDPE, треба да знаете за највисок квалитет на Ролка од ткаени ткаенини од HDPE производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
LP-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings