HDPE ламинирана ткаенина со крафт-хартија

HDPE ламинирана ткаенина со крафт-хартија е широко користен основен материјал за пакување прашоци чувствителни на влага за кои може да биде потребно задржување на аромата. На пример, млеко во прав, цемент, ѓубрива, пестициди, итн.

Summer Show Plastic Corporation произведува ткаенина HDPE со бела / кафеава крафт-хартија преку ламиниране со екструзија. Производот може понатаму да се третира за квалитети против лизгање.

Ги снабдуваме во ролни или рамно лежење или како ламинатни вреќи HDPE од Крафт хартија. Производите се достапни за меѓународен извоз.
Пребарување

HDPE ламинирана ткаенина со крафт-хартија

или друг материјал од ткаена ткаенина ПП / ЈП? Споделете ги деталите со нас тука, можеме да помогнеме.

Нашите производи се произведени од избор на полимерни гранули од реномирани извори и под строги контролни стандарди за обезбедување на квалитет во Taiwan. Можете да зависите од нас.
 • HDPE ламинирана ткаенина со крафт-хартија - DE-SERIES-01
HDPE ламинирана ткаенина со крафт-хартија
модел - DE-SERIES-01
Ткаена ткаенина од HDPE–Крафт ламинирање на хартија
 1. Материјал:ПЕ пластична ткаена ткаенина со мембрански оддел PE ламинирачки филм на крафт-хартија
 2. Должина:610мм~1270мм
 3. Ширина:350мм~630мм
 4. Број на ленти:7 искривувања*7 ткаенини до 12 искривувања*12 ткаенини
 5. Затворање на дното:Над лента или лента бод
 6. Анти-Се лизга:Да
 7. Рачка на торба:Никој
 8. Распоред на печатење:1-4 бои,Офсет печатење,може да се прилагоди на барање
 9. Боја на торба:Крафт-хартија(Бело/Кафеав),типот на хартија може да се прилагоди
 10. Заеднички употреби:Различни апликации за индустриско и комерцијално пакување.
 11. Прилагодување:Можеме да ја прилагодиме ширината на торбата,Тежина,броење на ленти.
 12. Време на испорака:1-ви контејнер 30-60 дена по потврда на нарачката
 13. Место на потекло:Чангхуа,Тајван
 14. Бесплатни примероци се достапни.
Нашата широка палета од полимерна ламинирана крафт-хартија, со совршена завршна обработка, е погодна за различни апликации за пакување.Ние исто така обезбедуваме сеопфатен избор на индустриско одделение ПП/ЈП кеси и материјали од Тајван.Контактирајте не денес за брза консултација,производите може да се прилагодат за да одговараат на вашите деловни барања.
Summer Show Plastic Corporation
DE-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquire Now
производи Листа
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто HDPE ламинирана ткаенина со крафт-хартија, треба да знаете за највисок квалитет на HDPE ламинирана ткаенина со крафт-хартија производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
DE-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто HDPE ламинирана ткаенина со крафт-хартија, треба да знаете за највисок квалитет на HDPE ламинирана ткаенина со крафт-хартија производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
DE-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто HDPE ламинирана ткаенина со крафт-хартија, треба да знаете за највисок квалитет на HDPE ламинирана ткаенина со крафт-хартија производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
DE-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings