Ткаенина HDPE за петрохемиски производи

Ткаената ткаенина од HDPE е разноврсен материјал во широк спектар на апликации. Може да се користи Ткаенина HDPE за петрохемиски производи вреќи за складирање, на пример.

Летното шоу Пластична соработка е меѓу водечките производители, снабдувачи и извозници на ткаени ПП и ЈП ткаенини во Taiwan. Ние сме во состојба да произведуваме големи количини на политкана ткаенина во нашите фабрики од нула, користејќи суровини од реномирани извори.
Ние сме тим на професионалци кои веруваат во постојани надградби на вештини за да не одржат конкурентни во секторот за производство на ткаени ткаени PP / PE.

Биди тоа

Ткаенина HDPE за петрохемиски производи

пакување или ламинирани ПП вреќи за складирање жито, дозволете ни да ви помогнеме да го пронајдете идеалното решение за пакување. Контактирајте не сега
 • Ткаенина HDPE за петрохемиски производи - DE-SERIES-01
Ткаенина HDPE за петрохемиски производи
модел - DE-SERIES-01
Ткаена ткаенина од HDPE–Складирање на петрохемиски материјали
 1. Материјал:ПЕ пластична ткаена ткаенина со мембрански оддел PE ламинирачки филм на крафт-хартија
 2. Должина:610мм~1270мм
 3. Ширина:350мм~630мм
 4. Број на ленти:7 искривувања*7 ткаенини до 12 искривувања*12 ткаенини
 5. Затворање на дното:Над лента или лента бод
 6. Анти-Се лизга:Да
 7. Рачка на торба:Никој
 8. Распоред на печатење:1-4 бои,Офсет печатење,може да се прилагоди на барање
 9. Боја на торба:Крафт-хартија(Бело/Кафеав),типот на хартија може да се прилагоди
 10. Заеднички употреби:Пакување до 25 кг петрохемиски материјал,д.г..петрохемиски снегулки,соединенија и полимери.
 11. Прилагодување:Можеме да ја прилагодиме ширината на торбата,Тежина,броење на ленти.
 12. Време на испорака:1-ви контејнер 30-60 дена по потврда на нарачката
 13. Место на потекло:Чангхуа,Тајван
 14. Бесплатни примероци се достапни.
Ние сме водечки производители на композитни вреќи и материјали HDPE во Тајван,и сме среќни што слушаме од вас да ги истражите можностите за партнерство и снабдувањето со ПП/Плетена ткаенина и производи од ЈП.Нашите PE торби се погодни за автоматско или рачно полнење,можеме да ја прилагодиме спецификацијата на производите според вашите потреби за деловно.
Summer Show Plastic Corporation
DE-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquire Now
производи Листа
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Ткаенина HDPE за петрохемиски производи, треба да знаете за највисок квалитет на Ткаенина HDPE за петрохемиски производи производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
DE-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Ткаенина HDPE за петрохемиски производи, треба да знаете за највисок квалитет на Ткаенина HDPE за петрохемиски производи производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
DE-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Ткаенина HDPE за петрохемиски производи, треба да знаете за највисок квалитет на Ткаенина HDPE за петрохемиски производи производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
DE-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings