Платно материјал HDPE за индустриска употреба

Плетената ткаенина од HDPE најчесто е обложена со ПЕ ламинати или премази, како и крафт-хартија за дополнителни предности на пакувањето.

Во случајот на Платно материјал HDPE за индустриска употреба, на пример, ткаената ткаенина HDPE е ламинирана со крафт-хартија за да се направат вреќи за пакување со подобра структура на торбите и квалитети против лизгање што помага при редење за време на складирање во магацини. Овие ткаени ткаенини може да се испраќаат во ролни или рамно лежење и може да се прилагодат според барањата.

Summer Show Plastic Corporation е еден од водечките снабдувачи и дистрибутери на ПЕ / ПП ткаени ткаенини и торби во Taiwan.
Една од таквите ткаенини е

Платно материјал HDPE за индустриска употреба

. Сите ткаени ткаенини се произведуваат во нашите фабрики под строг надзор за контрола на квалитетот.

Доколку ви требаат повеќе информации за нашите производи, слободно Контактирајте не тука
 • Платно материјал HDPE за индустриска употреба - DE-SERIES-01
Платно материјал HDPE за индустриска употреба
модел - DE-SERIES-01
Ткаена ткаенина од HDPE–Индустриска употреба
 1. Материјал:ПЕ пластична ткаена ткаенина со мембрански оддел PE ламинирачки филм на крафт-хартија
 2. Енжет:610мм~1270мм
 3. Ширина:350мм~630мм
 4. Број на ленти:7 искривувања*7 ткаенини до 12 искривувања*12 ткаенини
 5. Затворање на дното:Над лента или лента бод
 6. Анти-Се лизга:Да
 7. Рачка на торба:Никој
 8. Распоред на печатење:1-4 бои,Офсет печатење,може да се прилагоди на барање
 9. Боја на торба:Крафт-хартија(Бело/Кафеав),типот на хартија може да се прилагоди
 10. Заеднички употреби:Пакување до 25 кг индустриски материјали и материјал.Е..г..чакал и друг градежен материјал,жито,млеко во прав,добиточна храна,итн.
 11. Прилагодување:Можеме да ја прилагодиме ширината на торбата,Тежина,броење на ленти.
 12. Време на испорака:1-ви контејнер 30-60 дена по потврда на нарачката
 13. Место на потекло:Чангхуа,Тајван
 14. Бесплатни примероци се достапни.
Барање можности за партнерство и снабдување со ПП со супериорен квалитет/Плетена ткаенина и производи од ЈП?Контактирајте не сега,производите може да се прилагодат за да одговараат на автоматско или рачно полнење.Вашето задоволство е наша деловна активност.
Summer Show Plastic Corporation
DE-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquire Now
производи Листа
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Платно материјал HDPE за индустриска употреба, треба да знаете за највисок квалитет на Платно материјал HDPE за индустриска употреба производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
DE-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Платно материјал HDPE за индустриска употреба, треба да знаете за највисок квалитет на Платно материјал HDPE за индустриска употреба производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
DE-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Платно материјал HDPE за индустриска употреба, треба да знаете за највисок квалитет на Платно материјал HDPE за индустриска употреба производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
DE-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings