Платно од HDPE за цемент

Summer Show Plastic Corporation извори на нашите гранули HDPE од реномирани извори за да се обезбеди супериорен квалитет во нашите ткаени материјали од ПЕ. Нашите ткаенини се плетени со строго почитување на мерките за контрола на квалитетот синхронизирани со меѓународните стандарди за квалитет во Taiwan. Нашата фабричка опрема е ажурирана со навремени надградби.

Овие ткаени ПЕ ткаенини се нанесуваат во широк спектар на апликации, како на пр Платно од HDPE за цемент вреќи за пакување. Тие можат да бидат прилагодени во должина и ширина, тежина, боја во зависност од вашите барања. Ние снабдуваме главно во различни индустрии во Taiwan и може да извезува на меѓународно ниво.
Нашиот тим професионалци произведува ПП и ЈП ткаени ткаенини и производи следејќи ги внимателно стандардите за обезбедување квалитет. Ниската стапка на дефект ни помага да одржуваме разумни конкурентни цени за придобивките на нашите клиенти.

Ние нудиме широк спектар на производи со врвен квалитет како што се

Платно од HDPE за цемент

вреќи за пакување. Посетете ни се за понуда тука
 • Платно од HDPE за цемент - DE-SERIES-01
Платно од HDPE за цемент
модел - DE-SERIES-01
Ткаена ткаенина од HDPE–Складирање на цемент
 1. Материјал:ПЕ пластична ткаена ткаенина со мембрански оддел PE ламинирачки филм на крафт-хартија
 2. Должина:610мм~1270мм
 3. Ширина:350мм~630мм
 4. Број на ленти:7 искривувања*7 ткаенини до 12 искривувања*12 ткаенини
 5. Затворање на дното:Над лента или лента бод
 6. Анти-Се лизга:Да
 7. Рачка на торба:Никој
 8. Распоред на печатење:1-4 бои,Офсет печатење,може да се прилагоди на барање
 9. Боја на торба:Крафт-хартија(Бело/Кафеав),типот на хартија може да се прилагоди
 10. Заеднички употреби:Пакување до 25 кг цемент или друга форма на прав на градежен материјал.
 11. Прилагодување:Можеме да ја прилагодиме ширината на торбата,Тежина,броење на ленти.
 12. Време на испорака:1-ви контејнер 30-60 дена по потврда на нарачката
 13. Место на потекло:Чангхуа,Тајван
 14. Бесплатни примероци се достапни.
Ние сме специјализирани за производство и снабдување на врвни квалитетни композитни вреќи и материјали HDPE во Тајван.Цементните кеси можат да бидат прилагодени за да одговараат на автоматско или рачно полнење,можно е понатамошно прилагодување.Контактирајте не денес за можности за партнерство и снабдување со ПП/Плетена ткаенина и производи од ЈП.
Summer Show Plastic Corporation
DE-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquire Now
производи Листа
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Платно од HDPE за цемент, треба да знаете за највисок квалитет на Платно од HDPE за цемент производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
DE-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Платно од HDPE за цемент, треба да знаете за највисок квалитет на Платно од HDPE за цемент производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
DE-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Платно од HDPE за цемент, треба да знаете за највисок квалитет на Платно од HDPE за цемент производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
DE-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings