Чанти со брашно

Брашното често се пакува во индустриска големина ПП Ткаени материјали Чанти со брашно за дополнителна заштита од влага. Овие ПП ткаени кеси обично се обложени со анти-лизгачки агенси за ефикасност при редење и складирање на магацини. Овие лесни кеси се економични и затоа се комерцијални исплатливи.

Во Summer Show Plastic Corporation, секој чекор на правење торби е внимателно следен за осигурување на квалитетот. Можете да верувате во нас за навремено снабдување на ПП плетени вреќи со високи перформанси
Можеме да ја извезуваме нашата ПП ткаенина

Чанти со брашно

меѓународно. Доколку ви требаат повеќе информации за нашите производи, слободно Контактирајте не. Нашите претставници се достапни да разговараат за докажан дизајн или да предложат решенија засновани на вашите барања.
 • Чанти со брашно - F-SERIES-01
Чанти со брашно
модел - F-SERIES-01
Чанти со брашно
 1. Материјал:Полипропилен(ПП)
 2. Должина:800мм
 3. Ширина:500мм
 4. Број на ленти:14 искривувања*13 ткаенини
 5. Тежина на производот:65гр&плусмн;5g по торба
 6. Распоред на печатење:Може да се прилагоди на барање
 7. Боја:Стандардна боја е бела,може да се прилагоди на барање
 8. Заеднички употреби:Пакување до 22 кг брашно
 9. Прилагодување:Можеме да ја прилагодиме ширината на торбата,Тежина,броење на ленти.
 10. Време на испорака:1-ви контејнер 30-60 дена по потврда на нарачката
 11. Место на потекло:Чангхуа,Тајван
 12. Бесплатни примероци се достапни.
Ние сме специјализирани за производство на високо квалитетни кеси со брашно ПП.Среќни сме што слушаме од вас за да ги истражите можностите за партнерство и снабдувањето со ПП/Плетена ткаенина и производи од ЈП.Можеме да ги прилагодиме спецификациите на производите според вашите потреби за деловно работење.
Summer Show Plastic Corporation
F-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquire Now
производи Листа
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Чанти со брашно, треба да знаете за највисок квалитет на Чанти со брашно производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
F-SERIES-02
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Чанти со брашно, треба да знаете за највисок квалитет на Чанти со брашно производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
F-SERIES-03
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Чанти со брашно, треба да знаете за највисок квалитет на Чанти со брашно производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
F-SERIES-04
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Чанти со брашно, треба да знаете за највисок квалитет на Чанти со брашно производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
F-SERIES-05
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Чанти со брашно, треба да знаете за највисок квалитет на Чанти со брашно производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
F-SERIES-06
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Чанти со брашно, треба да знаете за највисок квалитет на Чанти со брашно производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
F-SERIES-07
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings