Обложени ламинирани ткаени полипропиленски кеси

Обложени ламинирани ткаени полипропиленски кеси честопати се применуваат на амбалажата, стоки чувствителни на влага, како што се шеќерот. Плетената ткаенина е обложена од двете страни или ламинирана на надворешниот слој за правење вреќи. Овие вреќи може дополнително да се третираат со УВ стабилизација за да додадете дополнителна заштита на вашата стока.

Summer Show Plastic Corporation е водечки производител на ПП и ЈП ткаени ткаенини торби со фабрики со седиште во Taiwan
Ние произведуваме

Обложени ламинирани ткаени полипропиленски кеси

што го исполнува индустрискиот квалитет меѓу другите производи од ткаени производи од ПП и ЈП. Ние ги снабдуваме со економични цени во локалните индустрии и можеме да ги извезуваме на меѓународно ниво.

Контактирајте не за понуда денес.
 • Обложени ламинирани ткаени полипропиленски кеси - EP-SERIES-01
Обложени ламинирани ткаени полипропиленски кеси
модел - EP-SERIES-01
Надворешни обложени ламинатни ткаени ткаенини
 1. Материјал:ЈП/ПП ткаена ткаенина со мембранско одделение PE/ПП ламинирачки филм
 2. Димензија:Ширина 38”-98”,Должина според барање
 3. Број на негирачи:500D-2000D
 4. Број на ленти:8 искривувања*4 ткаенини до 15 искривувања*15 ткаенини
 5. Боја:Стандардна боја е бела,може да се прилагоди на барање
 6. Опрема:Кружен разбој
 7. УВ-заштита:200 часа до 3 години,според барање
 8. Заеднички употреби:Пакување на комерцијални материјали и материјал.Е..г..чакал и друг градежен материјал,жито,млеко во прав,добиточна храна,итн.
 9. Време на испорака:1-ви контејнер 30-60 дена по потврда на нарачката
 10. Место на потекло:Чангхуа,Тајван
 11. Бесплатни примероци се достапни.
Ние сме специјализирани за производство на супериорен квалитет на ламинирани ПП и ПЕ ткаени ткаенини.Спецификациите може да се прилагодат за да одговараат на вашите деловни потреби,контактирајте не сега за да ги истражите можностите за партнерство и набавка на материјали.
Summer Show Plastic Corporation
EP-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquire Now
производи Листа
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Обложени ламинирани ткаени полипропиленски кеси, треба да знаете за највисок квалитет на Обложени ламинирани ткаени полипропиленски кеси производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
EP-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Обложени ламинирани ткаени полипропиленски кеси, треба да знаете за највисок квалитет на Обложени ламинирани ткаени полипропиленски кеси производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
EP-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Summer Show Plastic Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Обложени ламинирани ткаени полипропиленски кеси, треба да знаете за највисок квалитет на Обложени ламинирани ткаени полипропиленски кеси производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
EP-SERIES-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings